Sayın Cumhurbaşkanımızın Hanuka Bayramı vesilesiyle Musevi Vatandaşlarımıza yönelik kutlama mesajı aşağıda sunulmaktadır:

Musevilik inancına mensup tüm vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı tebrik ediyorum.

Dil, inanç ve ırk temelinde her türlü ayrımcılığı reddeden hoşgörü anlayışı, köklü tarihimizin ve medeniyetimizin bizlere bıraktığı en değerli miraslardan biridir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde farklı inançlara ve kimliklere yönelik tahammülsüzlüğün arttığı günümüzde, her türlü ayrımcılığın karşısında durarak, bu değerlerimize sahip çıkmaya büyük önem veriyoruz.

Tüm vatandaşlarımızın inançlarını özgürce yaşamaları, dün olduğu gibi bugün ve yarın da devletimizin güvencesi altında olmayı sürdürecektir.

Bu düşüncelerle toplumumuzun ayrılmaz bir parçası olan Musevi vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı tebrik ediyor, esenlikler diliyorum. 

https://www.tccb.gov.tr/basin-aciklamalari/365/150533/hanuka-bayrami-mesaji

 

oryom3101 1

Geçtiğimiz hafta Tu Bişvat Bayramımız tüm kurumda geleneklerimize uygun olarak kutlandı, fidanlarımız pansiyonerlerimizin de katılımıyla dikildi. Bereketli sofralarda buluşuldu. Her seneye nasip olsun diliyoruz.

Bir gönüllümüzün pansiyonerlerimizi evine çağırdığı davet, lezziz taylar eşliğinde, Anet Bonfil’İn tatlı hikaye anlatımıyla taçlandı ve çok keyifliydi.
Bize evini açan gönüllümüze, tatlı hikayeleriyle güne eğlence ve anlam katan Anet Bonfil’e ve organizasyonda emeği geçen herkese candan teşekkür ederiz.