tubisvat2020Hahambaşımız Sayın Rav İsak Haleva'nın teşrifleri ile geleneksel Tu Bişvat bayramı kutlamamızı bu yıl Talmud Tora öğrencileri ve Minix'li miniklerimizin katılımı ile gerçekleştireceğiz.

ortakoydenhaberlerSevgili Gençler,Avrupa'nın farklı kentlerinden, 18-35 yaş aralığındaki birçok genç sizlerle tanışmak için geliyor. 

HayatimVakkoVitali Hakko'nun iş hayatına ve yaşamına dair tecrübelerini konu alan Mehmet Ali Birant'ın yapımcılığını üstlendiği 'Hayatım Vakko' belgesel filmi 26 Ocak Pazar günü saat 15.00'de Müze'de izlenecek.

Musevilik inancına sahip bütün vatandaşlarımızın Hanuka Bayramı’nı gönülden tebrik ediyorum.

vivetpitelonsparkesgencGenç Emekliler'in bu haftaki konuğu Vivet Pitelon Sparkes

holokossimgeFotoğraf Sanatçısı Alberto Modiano'nun 2012 yılında Ulus Özel Musevi Okulları ile katıldığı "March of Living" yürüyüşünde belgelediği fotoğraflardan oluşan sergi 23 Ocak'ta 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi'nde açılıyor. Bitiş tarihi 19 Şubat.

askenazmuzikAşkenaz Sinagogunda Klezmer Ezgileri

Klasik Klezmer ezgilerini bambaşka bir tını ile dinlemeye hazır mısınız? 12 Şubat Çarşamba akşamı, Yüksekkaldırım Aşkenaz Sinagogunda gerçekleştirilecek olan bu konser size benzersiz bir deneyim yaşatacak. 

Sayın Dindaşlarımız,

Yaşamın mucizesi doğum ve yaşamını yitiren dindaşlarımızın (ailelerinin isteği doğrultusunda) cenaze töreni bilgileri sisteme üye olan toplumumuz bireyleri ile “whatsApp” tan paylaşılmaktadır.

ednlahmacnŞubat ayı sonuna kadar 2 lahmacun salata ve 1 kola 30 TL kampanyalı Eden Kosher'de...