nev2Sayın dindaşlarımız, Şişli Sinagogumuz,

Pandemi kuralları gereği pazar günleri duaya kapalıdır.

tanitimafisi

2021-2022 yeni dönem kayıtlarımız açılmıştır.

Okulumuzu ve  farklılıklarımızı anlatacağımız TANITIM TOPLANTILARIMIZA davetlisiniz.

Anaokulu-İlkokul 8 Mart Pazartesi 21.00, Ortaokul-Lise 10 Mart Çarşamba 20.00 Zoom ID: 899 894 10 27 Şifre: 102030

Bilgi: 05395929698

bellaoykuBella'nın Öyküsü ve Erol Güney'in belgesellerini 9 Mart tarihine kadar
Vimeo’dan izlemeniz mümkün olacaktır.

Vimeo şifresini vakıf hesabına film başına 50 TL bağış karşılığı yatırarak temin etmeniz mümkündür. Şifreyi kimseyle paylaşmamanızı rica ederiz.

Vimeo Linki için: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

uomllogooDeğerli Toplum Üyeleri,

Öğrencilerimizin yükseköğrenimlerini hangi ülke ve üniversitede yapacakları geleceklerini etkileyen en önemli kararlardan birisidir. Doğru tercih yapmak ancak bilgilenme ile olur. Yurtdışı danışmanlık birimimiz bu önemli karara destek olmak için başta İsrail olmak üzere farklı ülkelerin üniversite temsilcileri ile 2. Dönemde de zoom toplantıları düzenleyecektir.

Bu toplantılarda üniversitelerin kabul şartları, ülkelerin yaşam ve çalışma koşulları hakkında bilgi edinebilir, aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz. Yurtdışı üniversitelerde okuyan Ulus Musevi Lisesi mezunlarının da katılarak bilgi vereceği bu toplantıların ilki 9 Mart Salı günü saat 17.00 de İsrail’in en büyük 2. Üniversitesi olan Bar Ilan Üniversitesi ile yapılacaktır.

Toplantıda Bar Ilan Üniversitesinde bulunan İngilizce ve İbranice programlar tanıtılacak ayrıca Mechina/Ulpan programı hakkında bilgi verilecektir.

Bar Ilan toplantısına katılmak için linkte bulunan toplantı kayıt formunu doldurmanız rica olunur.

http://bit.ly/3cWHypk

cenzebildirimCenaze Katılım Duyurusu

Değerli Dindaşlarımız,

Son dönemde yapılan cenazelerimizle katılımlar maalesef Covid toplanma sınırlarını aşmaktadır.

Değerli Yahidlerimiz,
Meldodalarınız için Ortaköy Ets Ahayim Sinagogumuz 365 gün sabah ve akşam (sokağa çıkma yasağı olan zamanlar haricinde) tefilaya açıktır.

İletişim: 0212 260 18 96 - 0532 544 44 31
Facebook: etsahayim / İnstagram: etsahayim

daycare0303 2Day Care’de bu hafta sizlere programımızın en kıdemli ve yaşlılarımızın en sevdiği gönüllülerinden biri olan Zelda Habib’den bahsetmek istiyoruz.

Zelda, büyük sevgisi ve özverisi ile senelerdir yaşlılarımızın fiziksel durumlarını destekleyici çalışmalar yapıyor. Bedenin her yerini çalıştırdığı hareketleri ile yaşlılarımızın zinde kalmalarını ve gün içinde kullanmadıkları kasları harekete geçirmelerini sağlıyor. Yaşlılarımız ve bizler Zelda’yı her hafta dört gözle bekliyoruz.

 

 

 

 

 

 

daycare0303 1

İbrani takvimine göre 18-20 Eylül 2020 tarihlerine denk gelen Roş Aşana Bayramı vesileyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajı:

“İbrani takvimine göre yılbaşını simgeleyen Roş Aşana münasebetiyle Musevi vatandaşlarımıza en içten duygularımla tebriklerimi iletiyorum.

Sevgi ve hoşgörü medeniyetinin sembolü olan bu topraklarda toplumsal, kültürel, siyasi ve beşeri çeşitlilik, yüzyıllardır birlik ve beraberliğimizi güçlendiren en önemli zenginliğimizi teşkil etmiştir.

Farklı inançlara mensup vatandaşlarımızın kendi kültür ve geleneklerini özgürce yaşattıkları özel günler, toplumsal yaşamımıza renk katmakta, kadim dostluk ve beraberliğimizin daha da pekişmesine vesile olmaktadır.

Bu düşüncelerle, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Roş Aşana münasebetiyle başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm Musevilere esenlikler diliyorum.”