holokostanma262005 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca kabul edilen
Uluslararası Holokost Kurbanlarını Anma Günü vesilesiyle
Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy ve
Dışişleri Bakanlığımızın katılımları ile 27 Ocak 2022, Perşembe günü Saat: 11.00'de
ZOOM üzerinden gerçekleştirilecek törende kaybettiklerimizi birlikte analım
Canlı Yayın İçin
Facebook: https://bit.ly/3Ikn7j9
Twitter: https://bit.ly/3H2lSE5

uomltanitimi 2

UÖMO'da tanıtım günleri başlıyor...

Değerli Anne ve Babalar,

Sizleri eğitim sistemimizi ve farklılıklarımızı anlatacağımız tanıtım toplantılarımıza davet ediyoruz..

27ocaketkinligiİzmir Musevi Cemaati'nin düzenlediği 27 Ocak Perşembe günü 21.00'de Holokost Kurbanlarını Anma Günü zoom üzerinden yapılacak törenle gerçekleşecektir.

afishegkom

II. Dünya Savaşı'nın sonunda 300 çocuk, Auschwitz  ve diğer  Nazi toplama kamplarından kurtarılır.

italyanmusevicemaati

Holokost Kurbanlarını Anmak için düzenlenen Casale Monferrato Sinagogu'ndan Delilah  Gutman ve Refael Negri ikilisinin sunduğu 'UNUTMAMAK İÇİN MÜZİK'  canlı yayını 27 Ocak 2022 Perşembe günü saat 20:00'de İstanbul İtalyan Kültür Enstitüsü'nün İtalya Başkonsolosluğu ve İstanbul İtalyan Musevi Cemaati himayesinde YouTube ve Facebook, İstanbul Kültür Enstitüsü www. https://iicistanbul.esteri.it/iic_istanbul/tr/ sitesinden canlı olarak yayınlanacaktır.

Bensiyon Pinto için devlet büyükleri taziye mesajları yayınladılar.
 
İşte o mesajlar:
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: Türkiye Yahudi toplumunun onursal başkanı Bensiyon Pinto’nun vefatını teessürle öğrendim. Ailesine, sevenlerine ve Yahudi cemaatine başsağlığı diliyorum.
 
İletişim Başkanı Fahrettin Altun: Bir arada yaşarken birlik olmuş kadim kültürlerin insanlarıyız. Bugün güzel insanlardan birinin; Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Bensiyon Pinto’nun vefat haberini üzülerek öğrendim. Ailesine, sevenlerine ve Türk Yahudi toplumuna başsağlığı dilerim.
 
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu: Türkiye Yahudi toplumunun onursal başkanı Bensiyon Pinto’nun vefatını üzüntüyle öğrendim. Yakınlarına, sevenlerine ve özveriyle hizmet ettiği Yahudi cemaatine başsağlığı ve sabırlar diliyorum.

Bu site değerli varlığımız Bensiyon Pinto’nun anısını yaşatmak için yapılmıştır.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Bensiyon Pinto'nun vefatı dolayısıyla oğlu Benjamin Pinto'yu arayarak taziyelerini iletti.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Benjamin Pinto'ya başsağlığı dileyen Erdoğan, ayrıca, Türkiye Hahambaşı İsak Haleva ile Türk Yahudi Toplumu Başkanları Erol Kohen ve İshak İbrahimzadeh'e taziye mesajı gönderdi.

Başkan Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

"Türk Yahudi Toplumu Onursal Başkanı Sayın Bensiyon Pinto'nun vefatından derin bir üzüntü duydum. Sayın Bensiyon Pinto, yüzyıllardır barış ve kardeşlik içinde yaşayan milletimizin bir ferdi olarak, üstlendiği tüm görevlerde ülkemizin birliğine, beraberliğine ve toplumsal zenginliğimize çok kıymetli katkılarda bulunmuştur. Sayın Bensiyon Pinto'nun vefatı dolayısıyla Yahudi cemaatine, kederli ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum."

misnetora1

En başarılı kişiler tümü yaşam boyu öğrenenlerdir.
Yeni beceriler, iç görüler ve fikirler aramak için sizde bir adım atın.

denetkaserutt

Kaşer (Kosher) market ve satış noktaları