22 GALATA YÜKSEKKALDIRIM

  AŞKENAZİ MUSEVİ SİNAGOGU VAKFI                                                      Nisan 2017

 

24 Nisan 2017 Pazartesi akşamı saat 19.00’da Yüksekkaldırım Aşkenaz Sinagogu’nda gerçekleşecek olan Getto Varşova Ayaklanması ve II. Dünya Savaşı’nda hayatlarını kaybeden 6 milyon kardeşimizin anma törenine tüm din kardeşlerimizin katılımını bekliyoruz.

5777 yılının Yom Aşoa Anma Töreni’nde, Aşkenaz Sinagogu iki önemli konuk ağırlayacak.

  1. Birkaç yıldır Sinagogumuz’da değişik etkinliklerde konuk ettiğimiz ve dolayısıyla toplum üyelerimizin beğenisini kazanmış, lirik tenor sesiyle çağımızın önde gelen hazanları arasında yurt dışında da öne çıkmış olan Kantor Simon Cohen, kendi müzik topluluğunun eşliğinde bu özel akşama özel duygular katacaktır.
  2. 2003-2006 yılları arasında İstanbul’un Almanya Başkonsolosu olarak görev almış, yakın dostluğumuza binaen 2004 Yom Aşoa etkinlikleri çerçevesinde UÖML’nde M.Bruch’un “Kol Nidrei” rapsodisini viyolonseliyle seslendirmiş olan Sn. Reiner Möckelmann, Holokost hakkındaki düşünceleriyle Almanya’daki Yahudi Toplumu ve günümüzde yeniden güçlenen antisemitizm hakkındaki düşüncelerini bizlerle paylaşacak.

Bu özel anma gecesinde hep birlikte olabilmek için Tüm Dindaşlarımızı 24 Nisan 2017 Pazartesi akşamı saat 19.00’da Yüksekkaldırım Aşkenaz Sinagogu’na bekliyoruz.