Haberler

purimuomlest8 Mart Pazar günü, UÖMO Purim Eğlence Festivali'nde  çocuklarınızla birlikte  eğlenmeye , anılarınıza yenilerini katmaya hazır mısınız? 
 Sizleri Türkiye'nin ünlü Kum Sanatçısından   Purim hikayesini dinlemeye, Purim Kukla Tiyatrosunu izlemeye, Eğlence Parkımızdaki dev şişme oyunlarla coşmaya, çılgın maskeler tasarlayabileceğiniz bir güne davet ediyoruz. 

habermuzzeeTürk Musevileri Müzesi Yeni Sergilere Hazırlanıyor

Geçtiğimiz yıl Purim Bayramı sonrasında açılan “Megilat Ester” sergisiyle ziyaretçilerin büyük beğenisini kazanan Türk Musevileri Müzesi; önümüzdeki dönem için yeni sergilerin hazırlıklarını yapıyor. Müze, Türk Yahudi Toplumu’nun özellikle dini obje ve değerlerini ortaya koymaya çalışacağı sergileri planladı:

17subatRuh nedir? Ruhun aura ve gölgelerle bağlantısı

polonya2020Orada Olmalısın...

gencsemiasalGenç Emekliler'in bu haftaki konuğu Semi Asal

holokossimgeFotoğraf Sanatçısı Alberto Modiano'nun 2012 yılında Ulus Özel Musevi Okulları ile katıldığı "March of Living" yürüyüşünde belgelediği fotoğraflardan oluşan sergi 23 Ocak'ta 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi'nde açılıyor. Bitiş tarihi 19 Şubat.

liseumlj1 Mart Pazar günü  yapılacak Ortaokul  - Lise tanıtım toplantısı randevusu için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

İletişim 0212 2829600  Dah:162

askenazmuzikAşkenaz Sinagogu'nda Klezmer Ezgileri

Klasik Klezmer ezgilerini bambaşka bir tını ile dinlemeye hazır mısınız? 12 Şubat Çarşamba akşamı, Yüksekkaldırım Aşkenaz Sinagogunda gerçekleştirilecek olan bu konser size benzersiz bir deneyim yaşatacak. 

seferadafisiFilm gösterimi 1 Mart 2020 Pazar UOML'de Saat:19:00'da.

koftembyadKöfte deyip geçme; iyilik, senin elinde.