Haberler

varsevobultenDUYURU

 

02 Mayıs 2019 Perşembe akşamı saat 18.30’da Yüksekkaldırım Aşkenaz Sinagogu’nda gerçekleşecek olan Getto Varşova Ayaklanması ve II. Dünya Savaşı’nda hayatlarını kaybeden 6 milyon kardeşimizin anma törenine tüm din kardeşlerimizin katılımını bekliyoruz.

gnpsteriGüzel bir Pesah aksamında hep beraber keyifli bir söyleşi dinlemeye ne dersiniz?

minixresimSayın Anne ve Babalar,

Duyu sistemlerimizden biri de "Farkındalık-Mindfulness" . Küçük yaştan duyu organları ile yaşamını yöneten ve bu becerileri geliştiren çocuk yaşamı farklı boyutlarda yaşamayı öğrenecek ve evrim geçirecektir.

anaokuluminiklerSuadiye Minix Aanaokulu'nda anneli oyun grubu 2019 etkinlikleri

Salı ve Perşembe günleri saat 10.30 -12.00 arasında eğitim başlar. Öğrencilerin bazıları saat 10.00 gibi gelerek oyuncaklarla oynama ya da alanda kaydırak, tırmanma ve benzeri büyük kas gelişimi materyallerinden yararlanmaktadırlar.

ivritcafe30nianİbranice konuşanlara yönelik,sohbet toplantıları Corina Berger ile devam ediyor.

foySosyal

Pesah Bayramı'nda ailece Seder masasının etrafında toplanır, atalarımızın Mısır'dan çıkış hikayesini anlatırız.

askenazsinagog18Aşkenaz Cemaati, Schneidertempel Sanat Merkezinde açılması tasarlanan Kalıcı Sergi için desteklerinizi bekliyor.

gokhansigirtmacGenç Emeklilerin bu haftaki konuğu Gökhan Sığırtmaç

Sayın Dindaşımız,
Yaşamın mucizesi doğum ve yaşamını yitiren dindaşlarımızın cenaze töreni bilgilerini -yayınlamak isteyen ailelerin talepleri doğrultusunda - toplumumuzla whatsapp kanalı ile paylaşmaktayız.