Türk Yahudi Toplumu - Haberler

Haberler

heybeli18Sevgili Yahidler,

Geçen yıl ilk kez yaptığımız selihot duamıza bu yıl da devam ederek geleneksel hale getirmek arzusundayız.

Sayın Dindaşlarımız,
Genel istek üzerine; yaşamın mucizesi doğum bilgilerini ve yaşamını yitiren dindaşlarımızın cenaze töreni bilgilerini toplumumuzla paylaşmak isteyen ailelere bu hizmeti verme kararı aldık.

buyukadakonser18

26 Ağustos Pazar günü Büyükada Hesed LeAvraam Sinagogu'nda yaz konseri

oryommm8 18

Değerli Or-Yom dostları; 

Or Yom, pansiyonerlerinin sağlığını ve mutluluğunu her zaman daha da üst seviyelere taşımayı misyon edinen, standartlarını her geçen gün yükselten, toplumumuzun nadide kurumlarından biridir. Yönetiminden, gönüllülerine çalışanlarından sağlık ekibimize kadar hepimiz bu bilinçle, güler yüzümüzle başlıyoruz her yeni güne. 

sislisinagogg18Şişli Bet İsrael Sinagogu’nda ''Yamim Norayim'' için yer dağıtımına başlanıyor.

aribal18Matan Baseter bayram tebriği gönderileriniz için hazır.

menjwrp1808-14 Ekim tarihlerinde İsrael’e beylere özel bir tur düzenlenecektir.

cesme18Çeşme Sinagogumuz yaz sezonu nedeni ile geleneksel olarak faaliyetlerini sürdürdüğü  Sheraton Otel Convention Centerda Temmuz -2018 -  Ağustos 2018 sonuna   kadar Şabat duaları için aşağıda belirtilen şekilde  hafta sonlarında faaliyete olacaktır.

JWRP Turkish Jewish

13-20 kasım tarihlerinde İsrael’e hanımlara özel bir tur düzenlenecektir. Katılım şartları için Süzet Bennun’u 02122401111 tel'inden arayabilir ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine mail atabilirsiniz. Uluslararası olan bu gezide bize ayrılmış olan sınırlı sayıda yerimiz olduğundan ilgilenenlerin 15.8.2018 tarihine kadar kaydolmaları rica olunur.