minixresimSayın Anne ve Babalar,

Duyu sistemlerimizden biri de "Farkındalık-Mindfulness" . Küçük yaştan duyu organları ile yaşamını yöneten ve bu becerileri geliştiren çocuk yaşamı farklı boyutlarda yaşamayı öğrenecek ve evrim geçirecektir.

Bizler ise kendimizi bu alanda yetiştirmezsek sıkıntılar yaşayıp sağlıklı iletişim kuramayız.   İyi ilişkiler kurmada , iç liderimizi fark etmede ihtiyaç duyduğumuz destek bu uygulamalarla size yarar sağlayacaktır. Bu etkinlikte meditatif uygulamalı yöntemlerle beynimize daha çok oksijen gitmesini sağladığımız, kas yapımızı rahatlattığımız gibi dürtü kontrolünde daha bilge davranmayı öğrenmekteyiz. Bu örnek ebeveynler olarak çocuklarımıza daha keyif alacakları ortamlar sunmamıza aile bütünlüğünü daha sağlıklı yaşamamıza neden olacaktır. Sorunlar karşısında çözüm bulmak kolaylaşacak streslenme yerine çözüm odaklı yaşayacağız. Bağışıklık sistemimiz yükselecek hastalıklardan korunmayı öğreneceğiz.

Okulumuzda uygulamalı Mindfulness- Farkındalık eğitimlerine bu yılda yer vermekteyiz.Mart ayında olacak etkinlik için ekte bilgilendirme ve form eklenmiştir. Katılım gösterecek olanlarınen yakın zamanda bildirimde bulunmalarını rica ederim. 

İletişim için SUADİYE MİNİX ANAOKULU

Doli LEVİ - 0533 4647270

0216 4100932

Eğitimin Amacı

Mindfulness, İnsanın, yoğun yaşam temposunun içinde, zihnini bulunduğu ana yargısız olarak odaklayarak, düşüncelerinin, duygularının ve seçeneklerinin farkında olmasını sağlamaktır.

Bir zihin eğitimi, belirli bir dikkat yönlendirme yoludur. Zorlayıcı durumlarla daha kolay başa çıkabilmek, zihni sakinleştirmek, yaşamdan daha çok keyif almak mümkündür.

Bu eğitim çerçevesinde, beden kaslarını eğitir gibi zihni eğiten, kolay uygulanabilir yöntemlerin tanıtımı ve yaşamın her alanında nasıl uygulanacağı işlenecektir.

Eğitimin kazanımları:

Mindfulness uygulamaları, 3 temel beceriyi geliştirmeyi hedefler: Dikkat Yönetimi, Duygu Yönetimi, Kişisel Farkındalık

Bireyin, belirli tekniklerle şimdiki ana odaklanarak dikkatini eğitir.

Bedenin fiziksel ve psikolojik olarak daha iyi hissetmesine katkı sağlar.

Stresli durumlarda duygusal denge daha kolay sağlanır.

İşyerinde ve aile içi iletişimi ve uyumu destekler.

Daha etkili çözümler için esneklik kazandırır, iş verimliliğini ve üretkenliğini artırır.

Uyku kalitesini iyileştirir.

Eğitimin süresi:

3 hafta süreyle haftada bir kez yapılan 1:30 saatlik seanslardan oluşur.

06. Mart .2019 Çarşamba günü saat 20.00-21.30

13. Mart. 2019         “                               “

20. Mart. 2019         “                               “

Selmin ERK -   Bilinçli Farkındalık Eğitimcisi

2014 yılında, Mindfulness in Schools Org'un ".b projesi" müfredat programı eğitimini almıştır. Bu program, bilinçli farkındalık derslerinin okullarda uygulanması için Cambridge, Exeter ve Oxford Üniversitelerinde hazırlanmıştır. Mindfulness in Schools Organizasyonu’nun Türkiye eğitimcisidir. 2014 yılında Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı Psiko Sosyal bölümüyle yürütülen çalışmalarda Stres Yönetim Teknikleri eğitimcisi olarak yer almıştır.

2015 yılında Massachusetts Üniversitesi, Tıp Fakültesi, (MBSR) Mindfulness Tools eğitimini almıştır.

Okullarda bilinçli farkındalıkla stres ve dikkat eğitimi, derin dinlenme yöntemleri, yetişkinlere, stres yönetimi teknikleri konularında kurumsal ve bireysel eğitmenlik ve danışmanlık vermektedir. “Olumlu Düşünce El Kitabı” nın (2014) ile “Şimdiki Zamanın İçinde, Mindfulness” (2015)adlı kitapların yazarıdır.

mindfulness