buyukadasinagog19Büyükada Sinagogu'nda yaz sezonu
Hesed Le Avraam Sinagogu'nda  Haham Akaal R. Alber Gerşon ve ekibi ile / Haziran'dan itibaren  tefilalara başlanıyor.

Sinagogda  iki sene önce  programa eklenen ve farklı yaş gruplarının ihtiyacına yönelik yapısı ile başarıyla sürdürülen Yıldız- Isak Baler Ulpanı bu sene de  faaliyetine düzenli olarak devam edecek.Temmuz’un ilk haftası başlanması planlanan  dil kursu, her sene olduğu gibi çok değerli ve  tecrübeli eğitmenlerle gerçekleşecek. Geçen senelerdeki katılımcılardan gelen memnunluk verici geri dönüşlerle, bu yıl da Ulpana yüksek katılım bekleniyor. Buna ek olarak ,çalışmalarını yenilikçi yapısı ile her sene daha ileriye götüren Talmud Tora, faaliyetlerine katılacak çocuklara eğlenirken öğretmeyi hedefliyor..
    Sinagog Yönetimi;  Talmud Tora ve dil kursuna ek olarak bu sene için farklı etkinlikler üzerine çalıştıklarını da dile getirdi. Konserler ,sohbet günleri ve diğer faaliyetlerin detayları  netleştirildikten sonra Temmuz Ağustos dönemlerinde Türk Yahudi Toplumu bülteninde, sinagog ve sosyal medyada duyurulacak..
Hesed LeAvraam Sinagogu'nda bulunan ve hem Sefarad hem de Aşkenaz gelenek ve  gerekliliklerine ne göre yapılmış olan ve bu özelliği ile Avrupa'da örnek teşkil eden  mikveye girmek isteyen bayanlarımız, her zaman olduğu gibi halilada yer alan sinagog telefonundan arayıp bilgi ve randevu alabilirler.
Sinagogda yapılacak barmizva, batmizva, seuda ve özel günlerdeki kutlama ve anmalar için sinagog yetkilileriyle irtibata geçmek gerekiyor.

   Bu yıl Büyükada Cemaati ve Denet gıda işbirliği ile, kaşer et, tavuk, şarküteri, peynir  ve diger ürünleri,  18 Hazirandan itibaren sinagogumuzdan tedarik edilebilecektir.