Geleneksel olarak hametslerin satış işlemi her sene olduğu gibi Bet-Din  Ravlar’ı tarafından gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yapmak isteyen yahidlerimizin aşağıdaki formu doldurarak 7 Nisan 2020 Salı akşamına kadar  

0212  244 19 800212  -  245 75 70 numaralardan birine faks ile veya Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.  adresine mail ile göndermesi gerekmektedir.

Bet Din deki Ravlar’a   verilen  vekaletname  şu şekildedir:

Aşağıda  imzası bulunan,  ben  ………………………………….; Rabiler’e Aşağıda belirtilen adreslerdeki,  evimde/odamda/ işyerimde/……..  bulunan  tüm ……………………………. TL değerindeki  Hametslerimi  bu konudaki tüm haklarımı  tam olarak  kendisine  devretme  sureti ile, benim adıma satma yetkisi veriyorum.

Bet Din’deki Rabiler’e hametsin bulunduğu yeri hametsi satacak olan kişiye kiralama yetkisini veriyorum. Saygıdeğer Rabiler benim adıma,  bu konuda gerekli gördüğü her şeyi yapmaya yetkilidir. Saygıdeğer Rabiler’e verdiğim bu yetkiyi hiçbir şekilde iptal etmeyeceğimi kesin bir şekilde beyan ediyorum. Aynı zamanda kendisine hiçbir uyarıda bulunmayacağım ve karşı çıkmayacağım konusunda teminat veriyorum. Kira ve hametsin satışı konularında ödenecek tüm miktarlarla ilgilenme işlerini de saygıdeğer Bet Din  Ravlar’ına bırakıyorum.

Adres:

Hametslerin bulunduğu mekân ve miktar

İmza

Tarih