CEMAAT   ÜYELERİMİZİ   BİLGİLENDİRMEK

AMACIYLA  BET-DİN DUYURUSU

Nisan  5780 –Nisan – 2020

Değerli dindaşlarımız;

Olağanüstü günlerden geçtiğimiz ve küresel bir salgınla mücadele içinde olduğumuz bu zamanda yaklaşan Pesah bayramı öncesinde aşağıdaki maddelere dikkatinizi çekmek isteriz.

1) Bu sene Taanit Behorot duası 8 Nisan 2020 Çarşamba günüdür. Ancak Corona virüs salgını nedeniyle alınan tedbirler çerçevesinde sinagoglarımız kapalı olduğundan bu konuda Hahambaşılığın duyurularını takip etmeniz gerekmektedir.  

2) Son Hamets yeme saati  (Biur Hamets)  8 Nisan Çarşamba günü 09:50 dir.

3) Bu sene Aviv marka Matsot, Matsa unu, Çikolata Kaplı Matsa ve Kepekli Matsa satışa arz edilmiştir.

4) Türkiye Hahambaşılığı denetimi altında KAVAKLIDERE firmasında imal edilen “Kaşer Lepesah” şaraplar mevcuttur, ayrıca Taim Marka  cam  şişelerde “Kaşer Lepesah”  üzüm suyu  satışa arz edilecektir. 

5) Türkiye Hahambaşılığı kontrolünde imal edilen Denet gıda  marka “Kaşer Lepesah” beyaz peynir, kaşar  peynir  ve dil  peyniri çeşitlerimiz mevcuttur.

6)  1 Kg’lık kutularda Meysu marka “Kaşer Lepesah” süt satışa sunulmuştur.

7)  Hahambaşılığımızın nezareti altında,  “Kaşer Lepesah” pudra şekeri ve karabiber imal edilmiş olup ayrıca Dardanel marka light ton balığı konserveleri özel olarak üretilmiştir tüm bu ürünler, satış noktalarında satışa sunulmuştur.

8) Oryom, Orahayim ve Mişne Tora’dan  (ÖYD) Pesah için özel yemekler ve tatlılar kontrolümüz altında imal edilmektedir.

9) Robelyu, İstanbul Yemek Dağıtım ve La Casa ’nın evlere Kaşer Lepesah yemek servisleri vardır.

10) Caddebostan “Denet”  ve  Levent  “Denet”  mağazalarında “kaşer et ve tavuk” satışı  yapmaktadır.  Denet mağazalarından alış veriş yapacakların duyuruları takip etmeleri, Denet’i arayarak (0212 278 00 11) açık olma durumunu öğrenmeleri gerekmektedir.

12) Kaşer Le Pesah Ürünler ayrıca Migros, Carrefoursa, Macrocenter, Üçler Market, Simar Market’in  bazı şubelerinde perakende fiyatlarla satılmaktadır.

13) Kaşer mamuller satan kasaplarımız olan;  İstanbul Kasabı, Say Kasabı, Bankalar Kasabı, Doğu Kasabı, Doğuş Kasabı ve Yeni Kule Kasabında “Kaşer Le Pesah” ürünler satışa arz edilmiştir.

14) Levent Denet Merkezinde ve Caddebostan Bet-El Sinagogu’nda Denet Gıda’nın açtığı şubede TOPTAN fiyatlarla Pesah mamulleri, donmuş tavuk ve et çeşitleri doğrudan şahıslara satılmaktadır.

15) Tüm satış noktalarının güncel bilgisi için DENET GIDA A.Ş.  internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. www.denetgida.com.tr ‘den ve Facebook’tan takip edebilirsiniz.

Dindaşlarımızın alacakları ürünlerde “Kaşer Le Pesah” ibaresini kontrol etmeleri yerinde olacaktır, bu ibareyi taşımayan ürünler Kaşer Le Pesah değildir.

 Değerli dindaşlarımızın bu duyuruya gereken önemi vereceklerinden emin olarak, hepinizin Pesah Bayramını kutlarız.

Moadim  Lesimha Hag Kaşer ve Sameah

                                                                   Bet-Din Atsedek