anaokuluminiklerSuadiye Minix Aanaokulu'nda anneli oyun grubu 2019 etkinlikleri

Salı ve Perşembe günleri saat 10.30 -12.00 arasında eğitim başlar. Öğrencilerin bazıları saat 10.00 gibi gelerek oyuncaklarla oynama ya da alanda kaydırak, tırmanma ve benzeri büyük kas gelişimi materyallerinden yararlanmaktadırlar.

2016-7 doğumlu çocuklar Minix Anaokulu’nda anneli oyun grubu olarak  neşeli ve keyifli saatler

geçirmektedirler. Çalışan annelerin yerine, büyük ebeveynler ya da bakıcılar kabul edilmektedir. 2 saat hızlı ama cazip tempo ile farklı düşünebilme için yapılan aktiviteler önceden planlanıp gündem olarak ailelerle paylaşılmaktadır.  Gelişen çocuğa yetişebilmek için doğru iletişim kurmak , oyunlarda hayal gücünü kullanmasına izin vererek düşünme kapasitesini artırmak, duygularını hissetmesini sağlamak ve özellikle büyük kas gelişimine destek vermek gibi becerilerin arasında 2. Dil olarak  İngilizceyi öğrenmesi  için yapılan eğlenceli oyunlar, söylenen şarkı ve danslarla zenginleşen renkli bir dünya sunulmaktadır.

Hedef güncel yaşamımızdaki pratik becerileri kullanması için fırsatlar tanımak...

3 parmak kasını kullanarak gömülü objeleri tarayıp bulmak ve farklı objeleri inceleme fırsatı bulması

Çocukların meraklı bakışları  ve tepkileri ile renklenmektedir.

Farklı alanlarda farklı dokunsal materyaller onların ilgisini çekmekte ve katıldıkları alandan ayrılmak istememektedirler. Dokunsal beceri gelişiminde doğal materyaller alerjik olan çocukların sorun yaşamasını engellemektedir. 

Elle boyamanın dile olan gelişiminin  yanı sıra parmak kaslarını keyifle kullanırken pamuklu çubuğun renklerle dansını izlemekten keyif almaktadırlar. Boya ve renkler onların hayal dünyalarını süslerken konuşmak için çaba sarfeden çocukların kendilerini ifade etmek için gayretleri fark edilmektedir. Özgürce hem sağ hem sol ellerini kullanma istekleri bu yaş grubu  için  doğaldır.

Müzik ve Orff Etkinliğimiz

İngilizce  farklı oyunlar ve şarkılarla beden hareketlerimizi kontrol etmek ,kuklalarla dil ve ifade becerilerini güçlendirmek